Trakya Haberleri - Edirne Kırklareli Tekirdağ Haber

Hoşgeldiniz!

22 Eylül 2014 17:10

Bugünün Öne Çıkan Haberleri

Kırklareli Halk Eğitim Merkezi Kursları Devam Ediyor

Kırklareli Halk Eğitim Merkezi Kursları Devam Ediyor

Kırklareli HEM yaz döneminde de birçok farklı kurs ile birlikte vatandaşa hizmet sunmaya devam ediyor. Kırklareli Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hayati Çapa, açtıkları kursların Halk Eğitimi Merkezi'ne yapılan başvurular, başvuruların yapıldığı bölüme ait öğretmen imkânı bulunması ve başvuru sayısına göre sürekli yeni kurslar açtıklarını bildirdi.

Kırklareli Halk Eğitimi Merkezi, yaz dönemi boyunca gerçekleştirdiği kurslarla birçok vatandaşın faydalanmasını sağlarken büyük bir ilgi topladı. Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hayati Çapa, "Açılacak olan kurslar için modüler programı bulunan ve alan öğretmen ihtiyacı sıkıntısı çekmediğimiz bölümlerde yapılan başvuru sayısına göre yeni bölümler açıyoruz" dedi. Kırklareli Halk Eğitimi Merkezi'nde 27.06.2011 tarihi itibariyle 2011 yılına ait verilerde 297 kurs açıldığını belirten Hayati Çapa, "Açtığımız kurslar için kesin bir sayı belirtmemiz mümkün değil. Çünkü açılan kursların sayısı her gün artıyor. Belirttiğim rakam ertesi gün daha fazla çıkabilir. Fakat 1 Eylül itibariyle açılan kursların sayısı, biten kurslar 269, devam eden kurslar 28 olmak üzere toplamda 297 tane kurs açmış bulunuyoruz" dedi. Çapa ayrıca, kurslara ilginin büyük olduğunu, bu açıdan bakıldığında yapılan başvurular kapsamında 187 kişiye gitar ve bağlama kursu, 135 kişiye keman kursu, 202 kişiye de İngilizce kursunun açıldığını haber vermek için sms attıklarını belirtti. Çapa, Halk Eğitimi Merkezi'nde birçok kurs bulunduğunu ve vatandaşların yapacakları başvurular ardından bilgilendirildiğini belirtti. Kırklareli Halk Eğitimi Merkezi'ndeki kurslar arasında ise, "Japonca (Temel Seviye), Bulgarca, İngilizce (1., 2., 3. kademe), Rusça (1. ve 2. kademe), Kadın Üst Giysileri Dikimi, Diksiyon, Cilt Bakımı, Gitar, Bağlama, Keman, Düz Dikiş Makinacılığı, 3 Boyutlu Resim, Avcı Eğitimi" gibi kursların bulunduğunu belirten Çapa, yaz dönemi kurslarının Eylül ayı sonuna kadar devam edeceğini fakat Halk Eğitimi Merkezi'nin aralıksız eğitim veren bir kurum olduğu için kursların kesinlikle tamamen bitmediğini ve biten her kursun ardından bir yenisinin açıldığını belirtti.

Kırklareli Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hayati Çapa, "Kurslarımıza katılmak isteyen vatandaşlar, Kırklareli Halk Eğitimi Merkezi'nin resmi web sitesini kullanarak başvuru formlarını doldurabilirler. Açılan kursları www.kirklarhem.com adresinden takip edebilir ve başvuru formlarını da buradan inceleyebilirsiniz" diye belirtti.

Sitelerinin sürekli güncellendiğini ve açılan kursların sürekli sitede belirtildiğini söyleyen Çapa, vatandaşa kolaylık sağlamak için çalıştıklarını da sözlerine ekledi.

Kaynak:Önadım Haber

Yorumlar

Manşetler

 • 1
  Nüfusun %15’i yoksulluk sınırının altında kaldı
  Nüfusun %15’i yoksulluk sınırının altında
 • 2
  İtfaiye Personeline İlk Yardım Eğitimi Veriliyor
  İtfaiye Personeline İlk Yardım Eğitimi Veriliy
 • 3
  IŞİD'le takas mı edildi?
  IŞİD'le takas mı edildi?
 • 4
  Kırklareli Tarihi İstanbul’da Tanıtıldı
  Kırklareli Tarihi İstanbul’da Tanıtıldı
 • 5
  THK Fitre Faaliyetinde Birinci Sırada Yer Aldı
  THK Fitre Faaliyetinde Birinci Sırada Yer Aldı
 • 6
  Lüleburgaz'da Otomobilsiz Kent Günü Kutlandı
  Lüleburgaz'da Otomobilsiz Kent Günü Kutland
 • 7
  12 Dabo Kış Dönemi Çalışmalarına Başladı
  12 Dabo Kış Dönemi Çalışmalarına Başladı
 • 8
  Ceviz Ağacından Düşen Vatandaş Ağır Yaralandı
  Ceviz Ağacından Düşen Vatandaş Ağır Yaralan
 • 9
  Üniversiteliler Esnafın Yüzünü Güldürdü
  Üniversiteliler Esnafın Yüzünü Güldürdü
 • 10
  Malkara'da Engelli İşçilerle Toplu Görüşme Yapıldı
  Malkara'da Engelli İşçilerle Toplu Görüş