Kırklareli Halk Eğitim Merkezi Kursları Devam Ediyor

2011 bitimine kadar 300'den fazla kurs açmayı planlayan Halk Eğitim Merkezi, yaz dönemi olmasına rağmen kurslara talebin çok yoğun olduğu belirtildi.
Kırklareli Halk Eğitim Merkezi Kursları Devam Ediyor

Kırklareli HEM yaz döneminde de birçok farklı kurs ile birlikte vatandaşa hizmet sunmaya devam ediyor. Kırklareli Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hayati Çapa, açtıkları kursların Halk Eğitimi Merkezi'ne yapılan başvurular, başvuruların yapıldığı bölüme ait öğretmen imkânı bulunması ve başvuru sayısına göre sürekli yeni kurslar açtıklarını bildirdi.

Kırklareli Halk Eğitimi Merkezi, yaz dönemi boyunca gerçekleştirdiği kurslarla birçok vatandaşın faydalanmasını sağlarken büyük bir ilgi topladı. Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hayati Çapa, "Açılacak olan kurslar için modüler programı bulunan ve alan öğretmen ihtiyacı sıkıntısı çekmediğimiz bölümlerde yapılan başvuru sayısına göre yeni bölümler açıyoruz" dedi. Kırklareli Halk Eğitimi Merkezi'nde 27.06.2011 tarihi itibariyle 2011 yılına ait verilerde 297 kurs açıldığını belirten Hayati Çapa, "Açtığımız kurslar için kesin bir sayı belirtmemiz mümkün değil. Çünkü açılan kursların sayısı her gün artıyor. Belirttiğim rakam ertesi gün daha fazla çıkabilir. Fakat 1 Eylül itibariyle açılan kursların sayısı, biten kurslar 269, devam eden kurslar 28 olmak üzere toplamda 297 tane kurs açmış bulunuyoruz" dedi. Çapa ayrıca, kurslara ilginin büyük olduğunu, bu açıdan bakıldığında yapılan başvurular kapsamında 187 kişiye gitar ve bağlama kursu, 135 kişiye keman kursu, 202 kişiye de İngilizce kursunun açıldığını haber vermek için sms attıklarını belirtti. Çapa, Halk Eğitimi Merkezi'nde birçok kurs bulunduğunu ve vatandaşların yapacakları başvurular ardından bilgilendirildiğini belirtti. Kırklareli Halk Eğitimi Merkezi'ndeki kurslar arasında ise, "Japonca (Temel Seviye), Bulgarca, İngilizce (1., 2., 3. kademe), Rusça (1. ve 2. kademe), Kadın Üst Giysileri Dikimi, Diksiyon, Cilt Bakımı, Gitar, Bağlama, Keman, Düz Dikiş Makinacılığı, 3 Boyutlu Resim, Avcı Eğitimi" gibi kursların bulunduğunu belirten Çapa, yaz dönemi kurslarının Eylül ayı sonuna kadar devam edeceğini fakat Halk Eğitimi Merkezi'nin aralıksız eğitim veren bir kurum olduğu için kursların kesinlikle tamamen bitmediğini ve biten her kursun ardından bir yenisinin açıldığını belirtti.

Kırklareli Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hayati Çapa, "Kurslarımıza katılmak isteyen vatandaşlar, Kırklareli Halk Eğitimi Merkezi'nin resmi web sitesini kullanarak başvuru formlarını doldurabilirler. Açılan kursları www.kirklarhem.com adresinden takip edebilir ve başvuru formlarını da buradan inceleyebilirsiniz" diye belirtti.

Sitelerinin sürekli güncellendiğini ve açılan kursların sürekli sitede belirtildiğini söyleyen Çapa, vatandaşa kolaylık sağlamak için çalıştıklarını da sözlerine ekledi.

Kaynak:Önadım Haber

Etiketler:

Diğer Haberler