Trakya Haberleri - Edirne Kırklareli Tekirdağ Haber

Hoşgeldiniz!

22 Ekim 2014 02:57

Bugünün Öne Çıkan Haberleri

Edirne Rehberlik Araştırma Merkezine Operasyon

Edirne'de Rehberlik Araştırma Merkezi ve özel eğitim & rehabilitasyon merkezlerine polis tarafından yapılan operasyon kentte şok etkisi yarattı.

Edirne Rehberlik Araştırma Merkezine Operasyon

Edirne'de Zihinsel engelli öğrencilere eğitim veren özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerine polis tarafından yapılan operasyon kentte şok etkisi yarattı. Engelli öğrenciler üzerinden milyonlarca lira kazandığı ileri sürülen özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin devletten milyonlarca lira parayı haksız aldığı ileri sürüldü.

Polis, geçtiğimiz hafta Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü (RAM) Rehberlik Araştırma Merkezi ve dört özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerine eş zaamanlı operasyon yaparak, buralardaki bilgisayar ve dökümanlara el koydu. Operasyonla ilgili olarak Edirne Olay Gazetesi'nin edindiği bilgiye göre, göz altına alınan özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi sahibi ve yöneticileri ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. Olayla ilgili olarak Milli Eğitim Müdür Yardımcılarının bazılarının da ifadelerinin alındığı ileri sürüldü.

Olayla ilgili soruşturma sürerken iddiaların büyüklüğü ise dikkat çekti. İddiaya göre, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim gören öğrencilerin bazılarına kötü muamele edildiği, bazı öğrencilerin ise eğitim kurumlarına gelmeden düzenlenen sahte evraklarla devletten bu öğrenciler için para alındığı söyleniyor. Bu dolandırıcılık olayına Milli Eğitim Müdür Yardımcılarının bazılarının da göz yumduğu iddialar arasında.

RAM Merkezindeki rehber öğretmen C.D ile Özel eğitim Öğretmenleri A.T ve H.S. tarafından düzenlenen raporların usülsüz ve bir kuruma menfaat sağlayıcı nitelikte olduğu iddia ediliyor. Kadrosu F.R.Ş.Kardeşler İş okulunda olan Özel Eğitim Öğretmeni A.T. nin; U.B. ,ile olan yakın ilişkisinden dolayı; iki yıldır RAM Merkezine Özel Eğitim Öğretmeni olarak teamüller dışında bir yıllık olarak görevlendirildiği biliniyor.

Olayla ilgili olarak Milli Eğitim Müdür Muavinlerinden bazılarının ve RAM'da Müdür Yardımcısı İ.B.'nin menfaat sağladığı ileri sürülen okul sahiplerinden R.B ve oğlu U.B'nin yakın dost oldukları ve R.B ye ait çiftlik evinde sık sık buluştukları da ileri sürüldü.

Konuyla ilgili Edirne Cumhuriyet Baş Savcılığının geniş kapsamlı soruşturma yaptığı öğrenildi.

Kaynak: edirneolay.com

Etiketler:

Yorumlar

Manşetler

 • 1
  Arap patronlarından 1.5 milyon dolarlık jest
  Arap patronlarından 1.5 milyon dolarlık jest
 • 2
  Uyuyan Güzel Günde 22 saat uyuyor
  Uyuyan Güzel Günde 22 saat uyuyor
 • 3
  Arkadaşını 10 lira için öldürmüş
  Arkadaşını 10 lira için öldürmüş
 • 4
  Erkeklerde Meme Kanseri Riski
  Erkeklerde Meme Kanseri Riski
 • 5
  Ebola Virüsü İle İlgili Herhangi Bir Vaka Temas Etmedi
  Ebola Virüsü İle İlgili Herhangi Bir Vaka Tema
 • 6
  Kırklareli'de Kavşak Çalışmaları Başladı
  Kırklareli'de Kavşak Çalışmaları Başlad
 • 7
  Malkara'da Amatör Spor Haftası Etkinliği Sonuçlandı
  Malkara'da Amatör Spor Haftası Etkinliği So
 • 8
  Kıbrıs Harekatında Yaşadıklarını Anlattı
  Kıbrıs Harekatında Yaşadıklarını Anlattı
 • 9
  Motosiklet Şarampole Yuvarlandı
  Motosiklet Şarampole Yuvarlandı
 • 10
  Çerkezköy Kaymakamı Kubilay'dan Başarılı Sporculara Altın
  Çerkezköy Kaymakamı Kubilay'dan Başarılı