Trakya Haberleri - Edirne Kırklareli Tekirdağ Haber

Hoşgeldiniz!

19 Eylül 2014 16:48

Bugünün Öne Çıkan Haberleri

Edirne Rehberlik Araştırma Merkezine Operasyon

Edirne Rehberlik Araştırma Merkezine Operasyon

Edirne'de Zihinsel engelli öğrencilere eğitim veren özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerine polis tarafından yapılan operasyon kentte şok etkisi yarattı. Engelli öğrenciler üzerinden milyonlarca lira kazandığı ileri sürülen özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin devletten milyonlarca lira parayı haksız aldığı ileri sürüldü.

Polis, geçtiğimiz hafta Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü (RAM) Rehberlik Araştırma Merkezi ve dört özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerine eş zaamanlı operasyon yaparak, buralardaki bilgisayar ve dökümanlara el koydu. Operasyonla ilgili olarak Edirne Olay Gazetesi'nin edindiği bilgiye göre, göz altına alınan özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi sahibi ve yöneticileri ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. Olayla ilgili olarak Milli Eğitim Müdür Yardımcılarının bazılarının da ifadelerinin alındığı ileri sürüldü.

Olayla ilgili soruşturma sürerken iddiaların büyüklüğü ise dikkat çekti. İddiaya göre, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim gören öğrencilerin bazılarına kötü muamele edildiği, bazı öğrencilerin ise eğitim kurumlarına gelmeden düzenlenen sahte evraklarla devletten bu öğrenciler için para alındığı söyleniyor. Bu dolandırıcılık olayına Milli Eğitim Müdür Yardımcılarının bazılarının da göz yumduğu iddialar arasında.

RAM Merkezindeki rehber öğretmen C.D ile Özel eğitim Öğretmenleri A.T ve H.S. tarafından düzenlenen raporların usülsüz ve bir kuruma menfaat sağlayıcı nitelikte olduğu iddia ediliyor. Kadrosu F.R.Ş.Kardeşler İş okulunda olan Özel Eğitim Öğretmeni A.T. nin; U.B. ,ile olan yakın ilişkisinden dolayı; iki yıldır RAM Merkezine Özel Eğitim Öğretmeni olarak teamüller dışında bir yıllık olarak görevlendirildiği biliniyor.

Olayla ilgili olarak Milli Eğitim Müdür Muavinlerinden bazılarının ve RAM'da Müdür Yardımcısı İ.B.'nin menfaat sağladığı ileri sürülen okul sahiplerinden R.B ve oğlu U.B'nin yakın dost oldukları ve R.B ye ait çiftlik evinde sık sık buluştukları da ileri sürüldü.

Konuyla ilgili Edirne Cumhuriyet Baş Savcılığının geniş kapsamlı soruşturma yaptığı öğrenildi.

Kaynak: edirneolay.com

Yorumlar

Manşetler

 • 1
  Şimdi de Füsun Önal
  Şimdi de Füsun Önal
 • 2
  Trakya'da Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı 447bin 134
  Trakya'da Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı 44
 • 3
  Vali Şahin, Gazi ve Yakınları İle Kahvaltıda Bir araya Geldi
  Vali Şahin, Gazi ve Yakınları İle Kahvaltıda
 • 4
  Uydu Geçişi Televizyonculara Yaradı
  Uydu Geçişi Televizyonculara Yaradı
 • 5
  Oyuncu Yıldız Asyalı En Büyük Hayalini Açıkladı
  Oyuncu Yıldız Asyalı En Büyük Hayalini Açık
 • 6
  19 Eylül Mimar, Mühendis ve Şehir Plancıları Dayanışma Günü Kutlandı
  19 Eylül Mimar, Mühendis ve Şehir Plancıları
 • 7
  Deniz ve Orman Kampı'nın Gala Gecesi Yapıldı
  Deniz ve Orman Kampı'nın Gala Gecesi Yapıld
 • 8
  Lüleburgaz'da Gaziler Günü Kutladı
  Lüleburgaz'da Gaziler Günü Kutladı
 • 9
  Hayrabolu'da 19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı
  Hayrabolu'da 19 Eylül Gaziler Günü Törenle
 • 10
  Gaziler Günü Tekirdağ'da Törenle Kutlandı
  Gaziler Günü Tekirdağ'da Törenle Kutland