SP: "HEDEFLERİ TÜRKİYEMİZİ PARÇALAMAK!"

SP: "Hedefleri Türkiyemizi parçalamak" Geçtiğimiz Pazar günü Saadet Partisi Havsa İlçe Kongresini Havsa Belediyesi nikah salonunda gerçekleştirdi. Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, İl Başkanı Ali Demirkıran, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, delegeler ve Havsalı vatandaşların katılımıyla kongre yapıldı.

SP:
Bu içerik 487 kez okundu.

Kongrede Divan Başkanlığına Ali Demirkıran, yardımcılıklarına Sinan Tekin, Cemal Kaya ve Mustafa Kabakçılı seçildi. Ali Demirkıran kongrenin açılışında yaptığı konuşmada  “2017 yılında ilk ilçe kongremizi ilkini Havsa da yapıyoruz. İnşallah Bu yıl dört ilçemizde kongre yapacağız. Çalışmalarımıza, genç ve dinamik kardeşlerimizi ilçe teşkilatlarımıza katarak yolumuza devam edeceğiz. Bu kongremizin Havsa ilçemize, Edirne’mize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ederim” dedi.

Faaliyet ve hesap raporlarının okunarak oylanmasının ardından söz alan delegeler ve teşkilat mensupları teşkilat çalışmaları hakkında dilek ve temennilerde bulundular ve yapılan faaliyetlerle ilgili teşekkürlerini ifade ettiler. Siyasi konuşmalar bölümünde konuşan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, Türkiye’nin ve İslam âleminin büyük oyunlarla karşı karşıya olduğunu söyledi.

OYUN BÜYÜK, TEHLİKE BÜYÜK

Mustafa İriş konuşmasında şunları söyledi; "Öncelikle şunu ifade etmek istiyorum ki, oyun büyüktür, tehlike büyüktür. Birinci ve ikinci dünya savaşlarında büyük tahribata uğrayan batı, yaralarını sardı. Ekonomik gücünü ileri seviyelere yükseltti ve önce ekonomik birliğini kurdu. Sonra siyasi birliğini tesis etti. Bunun adına da bugün Avrupa Birliği deniyor. Kurtuluş savaşında bu batılı, emperyalist ülkelerin işgaline uğramıştık. Şimdi yine bu emperyalistlerin oyunlarını sahnelemeye çalıştığına şahit oluyoruz. Dört koldan saldırıyorlar. Hedefleri son adamız, Türkiye’mizi parçalamak. Bu plan çok iyi biliniyordu. Erbakan hocamız 40 yıl bu tehlikeye, bu plana dikkat çekmişti. Şimdi şer plan uygulama safhasındadır. Hem de bütün şiddetiyle. Bundan dolayı her zamankinden daha fazla birlik ve kardeşliği güçlendirmeye mecburuz. Topyekün bir millet olarak omuz omuza, gönül gönüle, ele ele vermeliyiz.

Bunun için hepimize büyük fedakârlıklar ve görevler düşmektedir. Ama kabul edilmelidir ki en büyük mesuliyet iktidar mensuplarınındır.  Özellikle 15 yıldan beri yöneticilerimizi uyarıyoruz. Kardeşlik görevimizi yerine getiriyoruz. Kimseye bir husumetimiz yok. Ama takip edilen politikalar yanlıştır. Stratejik planlar yanlıştır. Her olayda, her meselede doğruları haykırmışızdır.  50 yıla yaklaşan siyasi tarihimizde ülke meselelerine ait, ekonomik konular olsun, sanayileşme, tarım konuları olsun, eğitim, huzur, güvenlik konularında olsun, terör ve dış politika konularında olsun, komşularımız ve Avrupa Birliği ilişkilerimizde olsun hep gerçekleri söyledik. Milli menfaatlerimizi ön planda tuttuk. Reel politik değil hep hakkı savunduk. Çünkü biz ülkemiz seviyoruz. Tarih var, dünya var, Ahiret var.

İşte bundan dolayıdır ki, dört bir tarafımızın ateş çemberi ile sarılmaya çalışıldığı bu günlerde iktidar mensuplarını yeniden bir durum değerlendirmesi yapmaya davet ediyoruz. Bu daveti siyasi ikbalimiz için yapmıyoruz. Bu daveti, çocuklarımız için, geleceğimiz için, ülkemiz ve milletimiz için hatta tüm mazlumların geleceği için yapıyoruz.  Geliniz, yanlışın neresinden dönerseniz kardır. İtham etmeden, ayrıştırmadan, kırıp dökmeden, kimseyi dışlamadan, bir ve beraber olmanın yollarını açalım. Ülkemizde adaleti, güvenliği, refahı yeniden tesis etmenin adımlarını atalım.

15 Temmuz kalkışmasının sonrasında oluşan “Yenikapı Ruhu”nu daha köklü ve daha sağlam oluşturalım. Değerli kardeşlerim; bütün bunların gerçekleşmesi için eğitimden, ekonomiye, terörden dış politikaya ilişkin Saadet Partisinin görüşleri, çözüm önerileri ortadadır. Saadet Partisinin sunduğu çözümler matematik gibidir. Tek çözüm yoludur. Doğal çözüm yoludur”.

Emeği geçen herkese teşekkür ederek, yeni görev alacak ekibe hayırlı ve başarılı çalışmalar dileyen Mustafa İriş ’in konuşmalarının ardından seçimlere geçildi. Sami Günsel’in İlçe Başkanı seçildiği kongrede şu isimler ilçe yönetim kurulu üyesi olarak göreve geldi;  Turgut Ay, İrfan Korkusuz, Hakan Aykız, Durali Yılmaz, Tuncay Nişancı, Sabri Durmuş, Hasan Batur, Harun Babatürk, Emrah Ateş, Tacettin Demirtaş, Şahin Uğur, Orhan Acar, Mustafa Zengin.

Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş İl Başkanı Ali Demirkıran Saadet Partisi Ali Demirkıran
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son dakika! Eylül bulundu!
Son dakika! Eylül bulundu!
Kayıp Eylül aranıyor!
Kayıp Eylül aranıyor!