SP'de İlçe Kongresi Yapıldı

SP'de İlçe Kongresi Yapıldı. Saadet Partisi İpsala ilçe kongresi il başkanı Ali Demirkıran, İpsala ilçe sorumlusu Şener Yüzer, il yönetim kurulu üyeleri, İpsala’dan üye ve delegelerin katılımı ile yapıldı.

SP'de İlçe Kongresi Yapıldı
Bu içerik 648 kez okundu.

SP'de İlçe Kongresi Yapıldı İstiklal Marşının okunması ile başlayan kongrede divan Başkanlığına Şener Yüzer, yardımcılıklarına Ali Aksu ve Şaban Topçu seçildiler. Kongre açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Can Ertuğrul, kongremize teşrif eden delege ve misafirlerimize hoş geldiniz, diyorum. Hepinizi muhabbetle selamlıyorum.

Üç yıl önce yapılan kongrede göreve geldikten sonra Saadet Partimizi İpsala’da en iyi bir şekilde temsil etmenin gayreti içinde olduk.  İnandığımız doğruları her fırsatta her platformda söylemeye devam ettik. Bizim dik duruşumuz halkımızın teveccühüne sebep olmuştur.  Son zamanlarda her yerde olduğu gibi İpsala’da da partimize büyük bir ilginin, bir sempatinin olduğuna şahit oluyoruz” dedi.

Faaliyet raporlarının ve hesap raporlarının okunarak ibra edilmesinden sonra söz alan İl Başkanı Ali Demirkıran konuşmasında ;  “ Bilindiği gibi diğer ilçe kongrelerimizi geçen yıl yapmıştık.  Son ilçe kongremizi bugün İpsala’da yapıyoruz. İpsala çok önemli bir ilçemiz. Burada Avrupa’ya açılan sınır kapımız var. Binlerce insan bu güzergâhtan gelip, geçiyor.

Bu İpsala’mız için büyük bir nimet. Bununla ilgili yerel ve genel yönetim hangi çalışmayı yaptı, ne gibi cazip imkânlar hazırladı?  Bu insan hareketinin İpsala’ya olması gereken katkısı nedir, mevcut katkısı nedir, bunu takdirlerinize bırakıyorum. Ama ben inanıyorum ki yapılacak çok şey var.

Diğer taraftan ülkemizde yetiştirilen çeltiğin büyük bir kısmı ilimizde ve hususen İpsala ilçemizde yetiştirilmektedir.  Ancak üreticimiz emeğinin karşılığını alamamaktadır. Yıllarca maliyetin çok altında fiyatla mal satıldı. Mal biraz para yapınca ithalat sopası hemen devreye giriyor.  İthalatın sözü bile fiyatları aşağı çekmeye yetiyor.  Toprak Mahsulleri Ofisi devreye sokulup üreticimizin korunması sağlanmalıdır.

Saadet Partisi olarak mücadelemiz, üreticimizin, çiftçimizin, işçimizin, emeklimizin,  esnafımızın hakkını savunmaktır. Bugün burada yapmakta olduğumuz ilçe kongremiz de yeni seçilecek yönetim kurulumuz yapılacak seçimlerde en büyük başarıyı sağlamak için bütün mahalle, belde ve köylerde Saadet Partisinin görüşlerini kapı kapı dolaşarak anlatacaktır. Yeni seçilecek arkadaşlarımızı kutluyor, yüz aklığı temenni ediyorum. “ dedi.

ilçe kongresi saadet partisi ali demirkıran
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çiftçiyi niye sevmiyorsunuz?
Çiftçiyi niye sevmiyorsunuz?
Türkiye'deki araç sayısı belli oldu!
Türkiye'deki araç sayısı belli oldu!