Trakya'nın İlk Termal Tesisi!

Trakya'nın ilk Termal Tesisi! Saray’da yapımına devam edilen termal sağlık ve turizm merkezi Saray Hattuşa Termal Park’ın inşaatında temel aşaması sona erdi. Bu aşamadan sonra binanın duvar kısımları yükselecek. Çalışmaları yerinde inceleyen Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, Doğan Jeotermal Genel Müdürü Adem Koç’tan faaliyetler hakkında bilgi aldı.

Trakya'nın İlk Termal Tesisi!
Bu içerik 857 kez okundu.

Trakya'nın ilk Termal Tesisi! Bilindiği gibi Ağustos ayında temel atma töreni gerçekleştirilen tesis, Saray Belediyesi ve Doğan Jeotermal’in yaptığı protokol gereğince 28 yıl sonra tüm mülkiyet hakkı Saray Belediyesi’ne kalmak koşuluyla inşa ediliyor. Tesisler tamamlandığında devre-tatil sisteminin yanı sıra günübirlik kullanıma da uygun bir işleyişle hizmet verecek.

Projenin yaklaşık olarak 25 milyon liralık bir yatırım olduğunu hatırlatan Doğan Jeotermal Genel Müdürü Adem Koç en kısa sürede tesisin devreye girmesi için çaba harcadıklarını belirtti. Rekreasyon alanlarıyla düşünüldüğünde Saray’ın geleceğini değiştirecek bir projeyi hayata geçireceklerini ifade eden Koç, Saray halkının bu yapılan yatırımın değerini bildiğini söyledi.

İnşaatta çalışan teknik ekiple de görüşen ve kolaylıklar dileyen Başkan Nazmi Çoban “Bu tarihi yatırımda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Trakya’nın gözbebeği olacak bir çalışmaya imza atmış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.” şeklinde konuştu.

Trakya'nın İlk Termal Tesisi termal tesis trakya termal trakya termal tesis trakya Saray Hattuşa Termal Park
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray'dan uzatmada mucize dönüş!
Galatasaray'dan uzatmada mucize dönüş!
En çok kanser vakasının yaşandığı bölge: Trakya!
En çok kanser vakasının yaşandığı bölge: Trakya!