Vatandaş kara kışı yaşıyor!

Vatandaş kara kışı yaşıyor!

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu elektriğe ve doğalgaza yapılan zamların kışın ortasında vatandaşı soğukta bıraktığını söyledi.

EKONOMİ - 2020-01-15 14:58:44 Bu içerik 1668 kez okundu.

AKP’nin yarattığı ekonomik krizi en çok dar gelirli ve çalışanların hissettiğini söyleyen Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu  “AKP memura, işçiye, emekliye, çiftçiye verirken çay kaşığıyla, yandaşlarına özel yapım kepçelerle veriyor” dedi.

Yeni yıla girerken memur ve emeklilere %5,5 zam yapıldığını belirten Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu oysa son iki yılda yapılan elektrik ve doğalgaz zamlarının yüzde %70’i geçtiğini hatırlattı.

Vatandaşın evinde ısınmadığını, artık tasarruf yapacak yer bulamadığını, kapatacak ampul aradığı oysa kaçak sarayın bin konutun elektrik tüketimini tek başına yaptığını ifade eden Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Vatandaşımız nereden tasarruf edeceğini bilemez hale getirildi.

Yeni yıla girerken cezalar ve harçlar %22 arttırılırken emekliye, memura %5,5 zam yapıldı. Son iki yılda yapılan elektrik ve doğalgaz zamları vatandaşı canından bezdirdi. Mutfaklarda başka bir yangın var.

Vatandaş geçinemiyor,  bırakın yoksulluk sınırını açlık sınırın bile altında. Ama AKP’nin gündemi farklı. Masallar anlatarak vatandaşı kandıracaklarını sanıyorlar. AKP ampulü milletimiz tarafından kapatıldığında ülke olarak yeniden ısınacak, yeniden büyüyeceğiz”

DİĞER HABERLER