Belediye Personeline Eğitim

Belediye Personeline Eğitim

Çerkezköy Belediyesi personeline, meydana gelebilecek iş kazalarında erken ve bilinçli müdahalelerin yapılabilmesi amacıyla “İlk Yardım Eğitimi” verildi.

ÇERKEZKÖY - 2017-11-24 09:44:20 Bu içerik 1028 kez okundu.

MED Akademi İlk Yardım Eğitim Merkezi İlk Yardım Eğitmeni İhsan Yüksel Karaaslan tarafından Çerkezköy Belediyesi Eğitim Salonu’nda verilen eğitimde belediye personeline "Temel İlkyardım Eğitimi" kapsamında genel ilkyardım bilgileri verildi.

Belediye personeline ayrıca “Hasta / yaralının ve olay yerinin değerlendirilmesi”, “Temel yaşam desteği”, “Kanamalarda ilk yardım teknikleri”, “Yaralanmalarda ilk yardım teknikleri”, “Yanık, donma ve sıcak çarpmalarında ilk yardım teknikleri”, “Kırık, çıkık ve burkulmalarda ilk yardım teknikleri”, “Bilinç bozukluklarında ve zehirlenmelerde ilk yardım teknikleri”, “Hayvan ısırmalarında ilk yardım teknikleri”, “Göz, kulak ve buruna yabancı cisim kaçması durumunda ilk yardım teknikleri”, “Boğulmalarda ilkyardım teknikleri” ve “Hasta, yaralı taşıma teknikleri” konularında bilgiler verildi.

   Tüm kurum ve kuruluşlarda istihdam edilen personele ilk yardım eğitimlerinin verilmesi gerektiğini belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, “İlk Yardım Eğitimi Belediyemiz Eğitim Salonu'nda gerçekleştirildi. İlkyardım konusundaki hassasiyetin, toplumun tüm katmanlarına yayılmasını önemsiyoruz. Toplumun bu konuda bilgili olarak ilk yardım uygulaması çok önemlidir” ifadelerini kullandı.

DİĞER HABERLER