Sendikalı İşçilere İstifa Dayatması!

Sendikalı İşçilere İstifa Dayatması!

Sendikalı İşçilere İstifa Dayatması! Tekirdağ/Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi içerisinde bulunan Uğur Tekstil fabrikası önünde DEV-TEKSTİL sendikası üyesi işçiler basın açıklaması yaptı.

ÇERKEZKÖY - 2017-12-09 10:03:17 Bu içerik 985 kez okundu.

Sendikalı İşçilere İstifa Dayatması! Basın açıklamasını okuyan Dev-Tekstil Trakya Temsilcisi Gönül Doğan şu ifadeleri kullandı: “Son günlerde duyduk ki patron işçiler arasında sendikalı avına çıkmış. Çalışmak isteyen varsa sendikadan uzak dursun, sendika üyesi olan varsa istifa etsin diyormuş. Patronun bu beyhude çırpınışları niye? Çünkü birlik olup hak aramamızdan, örgütlenmemizden korkuyorlar. Sendikalı olmak anayasal bir haktır. Bizler birliğimizi kurup, mücadele etmekten vazgeçmeyeceğiz. Buradan bir kez daha belirtiyoruz. Bizleri baskılarla engelleyemezsiniz.”

Sendika üyesi işçilerin baskı altında olduğunu öne süren Doğan: “Patron kar ederken, bizler kölece çalışma koşullarında çalışmaktayız. Herkes fabrikanın bir köşesinde bu duruma isyan ediyor. İçerideki kirli hava, düşük ücretler, ağır iş yükü, baskılar bizleri bunaltmış durumda. Artık bu sorunlara bir dur demenin vakti geldi. Bütün işçileri birlik olmaya ve direnmeye çağırıyoruz” dedi.

Basın açıklamasına DİSK/Güvenlik-Sen İşçi Meclisi ile UMUT-SEN sendikasıda destek verdi. Açıklamaların ardından grup olaysız dağıldı.

DİĞER HABERLER